Vodolský motoweb


Tento web by měl být spojovacím článkem pro Odolské motorkáře a usnadnit jejich komunikaci mezi sebou pro společné výjezdy.

 


 

jak to vlastně všechno vzniklo:

 

Na jaře roce 2008 jsem dospěl k tomu, že jsem již dost starý na to,  abych si koupil motorku, a přitom si hned  při první vyjížďce  kvůli  plezíru,  nerozbil  hubu. Navíc  to bylo splnění  dávného snu.  Poté  co jsem  před  XL  lety přišel za doposud neobjasněných okolností o svou Jawku 350 díky "kamarádovi".  Dal  jsem  dokupy  nějakou  tu  tisícikorunu, vybral si na netu motorku dle mého gusta a tuto zakoupil.  Shodou  okolností  se  stalo,  že v  té době k podobnému názoru dospěl i můj bratr Ivánek a kamarádi z  volejbalu  "Pišky"  a  "Trabant".  Tak  super. Jenže  ouha. Pišky si jezdil denně do práce a na výlety o víkendech neměl vůbec náladu. Z Trabanta se stal sólový jezdec a sněžný  muž Yetti. Sice existoval, ale nikdo ho pořádně neviděl. A Ivánkův invalidní důchod motovýlety nepokryl. Prostě krize. Proto jsem  pomocí motorkáři.CZ začal hledat další motorkáře z Vodolky, abych nejezdil sám.

A našel. Našel jsem VeFeRáky, Mussa se Slivoňou (Slivoňou se stala až v průběhu členství). Radunu s Ivetou,  Karla  s  Hankou,  "Bouráka" Karlika  jr.,  Jindru, ( s ním v průběhu dní i Ladušku ),  Matesa a Zuzku,  Hatyma,  TTondu,  střelce  MetriXe, Koloucha a v neposlední řadě Frantu s Ivanou a Dongiho. A další, kteří se budou objevovat v sekci odhalení..

Do toho  samozřejmě  nepočítám  přírustky  TTondy, Piškyho,  Matesa,  Hatyma,  Koloucha a Jindry, o které jsme se rozmnožili v průběhu trvání OR.

V době, kdy jsem si přetrh achylovku a měl spoustu času na békárny, jsem přemýšlel, když už je nás tolik, proč  pro tu naší partu nevymyslet nějaká krycí jméno. A protože jsme dnes téměř všichni   Vodoláci , tak jsme to neměli s výběrem jmena tak složité.  Jméno, které snad přišlo úplně samo,  vychází dle historických pramenu od zakladatele našeho  městečka  rytíře ODOLENA.  Z toho tedy dnešní název:

Odolen´s  Riders (Odolenovi jezdci)

 

(viz trocha moudra z encyklopedie :

 ODOLEN,

syn Střížův (filius Ztris), rytíř český, známý z výpravy krále Vladislava II. do Italie r. 1158. Vojsko císařské i české stanulo před řekou Addou a nemohlo dále, protože brodů nebylo, mosty byly strženy a nepřátelský břeh byl střežen Milánskými. Z rozpaků vysvobodil spojence právě [Odolen] Jak vypravuje očitý svědek Vincenc, kanovník pražský (ve Fontes Rer. Boh. II. 430), zatím co vojska hodovala, [Odolen] ještě s dvěma rytíři nemoha nalézti brod, vrhl se do proudu a po velikém úsilí jej šťastně přeplaval; z druhů jeho jeden se vrátil zpět. Tím povzbuzeno vjelo do řeky i ostatní vojsko české a proniknuvši na druhý břeh nepřítele porazilo.